O projekcie / About the project

1440 minut

 
Chodzi o to, żeby sfotografować całą dobę.

Cykl „1440 minut” będzie się składał z tylu zdjęć, ile minut wypełnia jedną dobę, czyli właśnie 1440. Każde zdjęcie powstaje o innej godzinie w taki sposób, aby zegar na każdej fotografii pokazywał inną minutę doby. Gdy wszystko już będzie gotowe, całość ułożona minuta po minucie, zawiśnie w internecie, choć byłoby najfajniej, gdyby udało się wyświetlić to wszystko na wielkim ekranie LCD, gdzieś w przestrzeni miejskiej. Zdjęcia będą się zmieniać co minutę, dzięki czemu z zegarów widocznych na nich będzie można odczytać, która jest aktualnie godzina. Realizacja całości może potrwać około pięciu lat. Albo dłużej. 

Zdjęcia do cyklu robione są o prawdziwych godzinach, bez przestawiania wskazówek. Nie jest istotne, czy zegar późni się, czy spieszy. Przyjmuję, że jest ta godzina, którą wskazuje. 
 
Zainteresowanych wydaniem cyklu w formie drukowanej, ale wystraszonych liczbą fotografii informuję, że moja koncepcja przewiduje rozbicie całości na dwa tomy: pierwszy będzie nosił tytuł „AM”, drugi natomiast „PM”. Do kupienia w dobrych księgarniach. 

Zapraszam do współpracy - jeśli chcesz, aby Twój zegar stał się częścią cyklu - daj proszę znać. 
Zajrzę na chwilę, nie naświnię i nie będę domagał się herbaty. Interesuje mnie właściwie każde wnętrze - mieszkania, biura, gabinety, zakłady przemysłowe, warsztaty, sklepy, cele więzienne - jeśli jest tam zegar - przyjdę i zrobię zdjęcie.

Pozostaję w nadziei, że gdy już skończę, nie stwierdzę, że to wszystko było stratą czasu.

Łukasz Głowala

Bonus TUTAJ


 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz